Wyszukaj

Edukacja:

Zamów online - Dowiedz się jak - www.lumigranie.pl - Aktualności - https://mojesalento.pl Dziś coraz gorzej dzieje się w lokalnych szkołach. Uczniowie nie pragną się szkolić. Sugerują, że jest im to nie potrzebne. Poprzeczka z roku na rok podnosi się. Dostać się do należytej szkoły jest ciężko. Egzaminy nie są także bezproblemowe. Uczeń stoi przed dylematem co dalej w życiu chce robić. Ministerstwo Edukacji twierdzi, że tak zwanych robotników w Polsce potrzeba. Wszyscy co nie pragną się kształcić nie będą namawiani. Dla nich zostanie najgorsza praca. Uczniowie w Polskich szkołach nie posiadają nikogo kto zdołałby ich zmobilizować. Profesorom jest już wszystko jedno co uczniowie czynią. Sugerują, że to ich życie. Sami sobie selekcjonują przyszłość. Rodziciele dwoją się oraz troją, aby ich dzieci miały jak optymalne stopnie, a w przyszłości przyzwoicie płatną pracę. W każdej szkole jednak odnajdziemy tych bardzo dobrych prymusów, którzy ubóstwiają się uczyć. To jest przyszła inteligencja. Takich ludzi się szanuje. Stawiają sobie oni jak najwyższe poprzeczki. Chcą coś rzeczowego w życiu uzyskać. Czynią wszystko, by swoje marzenia spełnić i kimś lepszy w życiu zostać.
Nie tak dawno temu była dziewiąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Warto zatem zastanowić się czy w istocie wejście kraju nad Wisłą do Unii sprawiło, że nareszcie możemy być zadowoleni z rozwoju naszego kraju. Cóż - ciężko tak naprawdę powiedzieć na takie pytanie. W końcu w dalszym ciągu gonimy Danię albo Anglię. Chociaż człowiek chciałby powiedzieć, że jest dobrze, to ciężko tak powiedzieć. Chociaż naturalnie w porównaniu z innymi krajami, które ponad dwadzieścia lat temu także odzyskały wolność, to wcale nie jest tak źle. Można powiedzieć, że ludzie bardzo lubią narzekać, przez co wcale nie widzą pozytywów.
Można śmiało powiedzieć, że są także takie działania ekologiczne, które najzupełniej nic nas muszą kosztować. Weźmy chociażby w rachubę to by segregować śmieci. Kapitalnie, że w naszym kraju świadomość ekologiczna jest coraz większa. W końcu prawda jest taka że powinno bardzo mocno dla nas zależeć to by planeta Ziemia była sporo mniej zanieczyszczona. Chociaż oczywiście fakty są takie, że zasadniczo nie możemy zbytnio przesadzać. W końcu tak czy siak nie jest powiedziane, iż tylko człowiek zanieczyszcza naszą planetę!
I dlatego Unia Europejska jest taką instytucją, która niesie Polskę do przodu. Gdy owa sytuacja się zmieni, pewnie będą jeszcze bardziej negatywnie nastawiony do owej instytucji... No dobrze, ale pomyślmy, jakie są tak naprawdę najbardziej znaczące zalety wstąpienia Polski do Unii Europejskiej? Cóż, weźmy chociażby pod uwagę polskie rolnictwo. W końcu to zapewne nic przesadnie nadspodziewanego, że generalnie rolnicy nie narzekają. Jeśli będą się starali, mają możliwość sporo zyskać. Weźmy również w rachubę chociażby to, aby docenić wygląd polskich miast - jest na pewno lepiej, niż wcześniej.
Wszyscy wiemy, że nawet coraz poważniejsza ekspansja Chin nie spowoduje, iż język Szekspira z dnia na dzień przestanie być najbardziej istotnym językiem. Przecież chiński jest ze wszech miar trudnym językiem, a poza tym na przykład mieszkaniec wschodniej części Chin ma poważne problemy z tym, aby porozumiewać się ze swoimi rodakami z zachodu. Cóż, a więc i tak angielski bez cienia wątpliwości warto znać. Zasadniczo mieszkańcy Polski umieją porozumieć się po angielsku, naturalnie mowa akurat tutaj o młodszym pokoleniu. Chociaż wcale nie jest powiedziane, że ogół Polaków rewelacyjnie zna język Szekspira... GotLink.pl -